FALCON Analiz ve Arşivleme Yazılımı

Labomak Falcon Yazılımı

FALCON Yazılımı, 1989 yılından günümüze 20 adetin üzerinde versiyon olarak günümüze ulaşmıştır. Sadece standart üretimleri değil, özel olarak tasarlanan bir çok cihazı da kontrol etmektedir. Müşterilerimizin haklı istek ve ihtiyaçları bu yazılımı artık en olgun haline getirmiş olsa da sürekli gelişen standartlar Falcon’u canlı ve güncel tutmak zorunluğunu getirmektedir.

Yazılım kalite kontrol ve araştırma geliştirme laboratuvarlarına yönelik iki seviye olarak sağlanabilmektedir.

Labomak Falcon Eko ve Pro Analiz ve arşivleme yazılımlarına ait farklar

Labomak Falcon Eko ve Pro Analiz ve arşivleme yazılımlarına ait farklar

FALCON EKO

Versiyonumuz Kobi serilerinde standart olarak sunulmaktadır. Çekme, basma, 3 nokta eğme, testlerini numerik ve grafik olarak firma logonuz ile birlikte PDF dosya olarak yazdırabilir. Aynı zamanda 10 adet teste kadar Min, Max, Ortalama, Standart sapma gibi istatistik değerlerini verebilir. Üst kısımdaki bilgi kutularına kendi belirlediğiniz kullanıcı adı ürün adı standart adı gibi hatırlatıcı bilgileri tanımlanabilir.

FALCON PRO

Versiyon Kompetan serilerinde standart olarak sunulmaktadır. Doğal olarak Yukarıda belirtilen EKO özeliklerin tamamını sağlamak ile birlikte, aynı zamanda kullanıcı yetkilendirme, Test arşivleme, Görsel ekleyerek numune tanımlama özelliklerini de olanaklı kılmaktadır. Numuneye ait, kesit alanı, müşteri adı veya kullanıcı tanımlı her hangi bir veri bir kere olmak üzere tanımladıktan sonra numune kayıt altına alınır. Bu kayıt test öncesi menüden çağrılır ve geri kalan tüm işlemler ‘FALCON’ tarafından otomatik olarak gerçekleştirilir.


Kullanıcı Tanımlama

Falcon yazılım ile kullanıcıların programa girişleri denetim altındadır

PRO Yazılımda tanımlanan tüm kullanıcılar yöneticinin belirlediği yetkiler içinde hareket ederler. Kullanıcılara, Test oluşturma, Test silme , arşive ulaşma, arşivi düzenleme gibi yetkiler ayrı ayrı tanımlanabilmektedir.
Her kullanıcının giriş saati ve işlemleri kayıt altına alınır.

YAZILIM DÖRT BÖLÜMDEN OLUŞMAKTADIR

Labomak Falcon Karşılama ekranı

TEST EKRANI

Test ekranında altı alt bölüm bulunur,
Yapılan testlerin numerik ve grafik dökümleri, numuneye ait tanımlar, test metodu, müşteri bilgileri, kuvvet çevrim değerleri gibi işlevler bu bölümde yer almaktadır

Test Grafiği

Labomak test cihazlarına ait Test Grafiği toplu gösterim

Eko veriyonda 10 adet, Pro versiyonda sınırsız olmak üzere aynı grup altında her bir test aynı grafik üzerinde farklı renklerde tanımlanır. Bu sayede bir bakışta malzemeye ait genel yapı bir bakışta anlaşılabilir.

Test Ekranı / Sonuç ekranı

Test Ekranı / Sonuç ekranı, Testlere ait Grafik ve numerik dökümantasyonu

 

Numune Tanımı

Numuneye ait Fiziksel özelliklerin tanımı

 

Labomak Falcon Yazılımı

Test Metodu / Test hızı, yönü, ön yük, çene konumu gibi bilgiler burada yer alır

 

Bilgi girişi

Bilgi Ekranı Müşteri adı / Standart numarası ve kullanıcı logları bu sekmede yer almaktadır

 

Analiz sekmesi

Analiz sekmesi içinde grafik X/Y değerleri yer alır

TEST METODU 

Test medodu bir kez tanımlandığında, Test ekranından kolaylıkla çağrılabilir. Bu Sekmede binlerce metodu standart numarasına veya kendi belirlediğiniz bir ada göre tanımlayabilirsiniz. 

Test Metodu ekleme

Test Metodu ekleme, düzenleme veya silme işlemleri bu sekmede gerçekleşmektedir.

 

Parametreler

Parametre Sekmesi ile raporda görmek istediğiniz parametreleri tanımlayabilirsiniz.

 

Metod / Numune

Metod Numune ayarları bölümünde numune ait kesit hesaplamaları ve fiziksel değerler ve fotoğraflar tanımlanmaktadır

Burada girilen değerler test ekranında otomatik olarak belirmektedir. Ancak test esnasında menüde seyahat etmek zorunda kalmamak için test ekranında numune ebatları gibi ufak değişikler yapmaya olanak tanınmıştır.

Grafik tanımlama

Test grafiğinde bulunması istenen değişkenler bu sekmede tanımlanmaktadır

 

Göstergeler

Test esnasında izlenmek istenen Kuvvet, Hız, Gerilme, Strok ve Süre gibi değerlerin hangilerinin görüntüleneceği bu sekmede tanımlanır

 

Metot ayarı

Test hızı, Ön yük, FMax gibi ayarların tanımlandığı sekmedir.

 

Limit Sekmesi

Test grafiğinde görüntülenmek istenen, Test birimi, üst ve alt birim değerleri, Max. ve kopma kuvveti, üst ve alt akma değerleri, elastisite modülü gibi sonuçların belirlendiği sekmedir

ARŞİV

arşiv

Arşiv ekranı / Yapılan tüm testlere ait dökümantasyon bu alanda bulunmaktadır

 

arşiv arama

Samanlıkta iğneyi bulun. Binlerce test sonucu; Tarihe kullanıcı adına, numune adına, sonuç aralığına göre kriterler eklenerek kolaylıkla seçilebilir.

 

Parametreler

Parametre Sekmesi ile raporda görmek istediğiniz parametreleri tanımlayabilirsiniz.

 

Metod / Numune

Metod ayarları bölümünde numune ait kesit hesaplamaları ve fiziksel değerler tanımlanmaktadır

RAPOR

Örnek test raporu

Deney sonunda ister direk rapor yazdırılır, istendiği takdirde ise rapor düzenleme aracı açılarak rapora resim, yazı metni yada liste gibi seçenekler eklenebilir. Rapor başlığı firma logosu gibi firma bilgileri raporda görüntülenmektedir. İster yazıcıdan, ister resim formatında istenirse de PDF dosyası olarak çıktı alınabilmektedir. Tüm resim ve yazı metinleri kullanıcı tarafından raporun istenilen yerine taşınabilir. Pro versiyon tüm raporları kendi veri tabanına aktarır .

Bize WhatsApp ile ulaşın
Send via WhatsApp