Kompozit Malzemeler İçin, Test Cihazları ve Fikstürleri

Kompozit Testi

Kompozit testi zorlu olabilir ve doğru çözümü bulmak, kompozit malzemelerinizin ürün kalitesini ve performansını sağlamak için çok önemlidir. Kompozit test sistemlerimiz her zaman doğru test sonuçlarını garanti eder.

Eksiksiz kompozit test sağlayıcınız olarak başarılı olmanız için ihtiyacınız olan her şeye sahibiz. Basit yapısal plastiklerden metal matrisli kompozitlere kadar sizin için bir çözümümüz var.

Tüm kompozit test ihtiyaçlarınız için başvuracağınız kaynağız. Çekme test cihazlarından yorulma test cihazlarına kadar piyasadaki herkesten daha fazla ürünümüz var.

Kompozit Malzeme Nedir?

Kompozit malzemeler, önemli ölçüde farklı özelliklere sahip iki veya daha fazla malzemenin bir araya getirilerek yeni ve üstün bir malzeme yaratılmasıyla tasarlanmıştır. Kompozitler, havacılık, otomotiv, inşaat, spor malzemeleri ve yenilenebilir enerji dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerdeki geniş bir uygulama yelpazesi için idealdir. Bunun nedeni yüksek mukavemeti, düşük ağırlığı ve mükemmel korozyon direncidir.

Yaygın Gelişmiş Kompozit Malzeme Türleri şunları içerir:

Polimer Matris Kompozitleri (PMC’ler):

 • Matris malzemeleri arasında termoset epoksi, vinil ester, termoplastik polipropilen ve naylon gibi polimerler bulunur.
 • Takviye elyafları arasında karbon elyafı, cam elyafı ve aramid elyafı (Kevlar) bulunur

Metal Matris Kompozitleri (MMC’ler):

 • Matris malzemeleri alüminyum, magnezyum ve titanyum gibi metalleri içerir
 • Takviye fiberleri arasında silisyum karbür, bor karbür ve seramik parçacıkları bulunur

Kompozitler için Ortak Mekanik Testler

Kompozitlerin mekanik testleri, çeşitli servis ve yükleme koşulları altında performansı değerlendirmek için yapılır. Bu testlerin öncelikli odak noktası mukavemet, sertlik, tokluk, yorulma ömrü ve daha fazlası gibi önemli mekanik özellikleri değerlendirmektir.

 • Çekme testi, çekme mukavemetini, Young modülünü (sertlik) ve kopma anındaki uzamasını (veya gerilimi) belirler.
 • Sıkıştırma testleri, basınç dayanımını, modülü ve hasar anında gerinimi değerlendirir.
 • Eğilme testi kompozitin bükülmeye karşı direncini ölçer. Eğilme testleri eğilme mukavemetini, modülü ve sapmayı belirler.
 • Kesme testi, kesme mukavemetini ve modülünü belirler.
 • Darbe testleri darbe direncini ve dayanıklılığı değerlendirir.
 • Yorulma testleri, tasarımcıların ilerleyen hasarı izlemesine ve erken arızayı en aza indirmesine olanak tanır.

Test Uygulamanız için Eksiksiz Bir Test Sistemi Alın

ÇEKME KOPMA CİHAZLARI

Tek Kolon Çekme Kopma Basma Dayanımı cihazları

Monocol Serisi

Kablo, Tel, Kauçuk, Tekstil ürünleri ve filmler gibi yüksek kuvvet gerektirmeyen testler içindir. Aplikasyon ve arşivleme ihtiyaçlarınıza göre Çeko, Kobi ve Kompetan olarak 3 değişik versiyonda üretilirler. Versiyonlara göre hız ve hassasiyetler değişiklik gösterir. Çeko seriler Step motorludur, Kobi ve kompetan serilerde servo motor kullanılmaktadır.

DuoCol Serisi

Orta dayanımlı metaller , abalaj çemberi ve kompozit malzemeler gibi materyallerin testleri içindir.

500, 2000, 5.000, 10.000, 20.000 kg kapasitelerde üretilir.

Çeko, Kobi ve Kompetan olarak 3 değişik versiyonda üretilirler. Versiyonlara göre hız ve hassasiyetler değişiklik gösterir. Çeko seriler Step motorludur, Kobi ve kompetan serilerde servo motor kullanılmaktadır. Versiyonlara göre hız ve hassasiyetler değişiklik gösterir. Çeko seriler Step motorludur ( sadece 500 kg’a kadar üretilir) Kobi ve kompetan serilerde servo motor kullanılmaktadır.

TetraCol Serisi

Hidrolik sistemli makinelerimiz, Metaller, zincirler, çekme halatları vb materyallerin testleri içindir

2o tondan başlayarak  100ton kapasitelere kadar  üretilirler.  Sadece çekme, sadece basma ve çekme basma ve bükülme testlerini yapan konfigürasyonlar mümkündür. Kobi ve Kompetan olarak 2 değişik versiyonda üretilirler. Versiyonlara göre hız ve hassasiyetler değişiklik gösterir.  Kobi ve kompetan serilerde uygulamaya göre özel özel yazılım ücetsiz olarak yapılır. Versiyonlara göre hız ve hassasiyetler değişiklik gösterir.

Çok hücreli çok amaçlı çift ölçüm departmanlı çekme basma cihazı

Kompetan MultiTask Serisi 

Çoklu görev onun işi

Çift yük hücresi çift çene takımı,  Servo motorlu

Yoğun aboratuvarların ve çok çeşitli numune tipleri ile uğraşanların sorununu biliyoruz. Fikstür değiştirmek.

KOMPETAN MT serisi cihazlarımız ile artık konu en ekonomik hali ile kapandı…

 • Hiç fikstür değiştirmeden basma ve çekme işlemleri
 • Tek makinede 100 kN ve 100 N numuneyi aynı hassasiyette çalışabilme
 • Yüksek fayda -maliyet oranı
 • Yüksek zaman – performans oranı
 • Yazılım ile test metodunu çağırdığınızda otomatik konumlanan çeneler.

Standart Numaranıza göre özel üretim Cihazlar

Panel Testleri, 1 ay sürebilem sehim datası alma testleri, Flex boru testleri, Simülasyon testleri gibi her konuda dayanım test cihazları üretiyoruz. Standart numaranızı söyleyin üretelim.

Malzeme test sisteminizi tamamlamak kolaydır. Bir test makinesi seçerek başlayın, aksesuarlarınızı seçin ve kontrolör yazılımınızı seçin. Tüm uygulama testi ihtiyaçlarınız için tek adresiniz.

Kompozit malzeme için bazı test fikstürleri

GOST209 Şekil 2'ye göre kauçuk ve tutkal yapışma mukavemetini test etmek için özel yapışma test cihazı
GOST209 Şekil 2’ye göre kauçuk ve tutkal yapışma mukavemetini test etmek için özel yapışma test cihazı
ASTM-D2229-ve-BISFA-E12ye-gore-celik-lastik-kordlari-ile-kaucuk-arasindaki-yapismayi-test-etmek-icin-alt-kavrama
ASTM-D2229-ve-BISFA-E12ye-gore-celik-lastik-kordlari-ile-kaucuk-arasindaki-yapismayi-test-etmek-icin-alt-kavrama
BS3704, ISO4074, DIN53504, ISO5893'e göre, Standartlaştırılmış kauçuk O- ring için motorlu çekme mukavemeti test cihazı. Silindirler farklı hızlarda dönmektedir
BS3704, ISO4074, DIN53504, ISO5893’e göre, Standartlaştırılmış kauçuk O- ring için motorlu çekme mukavemeti test cihazı. Silindirler farklı hızlarda dönmektedir
Dar kesitli mengene çene ince filmler gibi kaygan ve hassas numuneleri kavramak için idealdir
Dar ve geniş kesitli mengene çeneler. Kavrama materyalleri zımpara kaucuk ve çeşitli desenlerde işlenmiş metallerden oluşabilir
ASTM-D8067'ye benzer (Çerçeve tipi kesme testi fikstürü. Sandviç panellerin kompozit yüz tabakalarında düzlem içi kesme testi). Fikstür silikon, kauçuk, elastik kumaşlar vb. üzerindeki gerilim-gerinim
ASTM-D8067’ye benzer (Çerçeve tipi kesme testi fikstürü. Sandviç panellerin kompozit yüz tabakalarında düzlem içi kesme testi). Fikstür silikon, kauçuk, elastik kumaşlar vb. üzerindeki gerilim-gerinim
ISO15113'e göre kauçuk için sürtünme testi fikstürü katsayısı test cihazı
ISO15113’e göre kauçuk için sürtünme testi fikstürü katsayısı test cihazı
Havadaki sabit sapma altında kauçuk deformasyonunu test etmek için sıkıştırma seti fikstürü
Havadaki sabit sapma altında kauçuk deformasyonunu test etmek için sıkıştırma seti fikstürü
Standart manuel kavramalı ekonomik mengene çene kavrama pabuçları kauçuk zımparalı ve farklı desenlerde metal işlemeli olarak üretilir
KENDİNDEN SIKILAN EKSANTRİK I GERME KAVRAMALARI İnce Levhalar, Filmler, Esnek Plastikler, Kauçuk ve Elastomerlerin Çekme Testi İçin Kendiliğinden Sıkılan İnce Film Çeneleri. Kendiliğinden sıkılan çeneler öncelikle yük altında kesit alanında büyük bir azalma gösteren elastomerik ve diğer esnek malzemelerin hassas testleri için tasarlanmıştır. Mükemmel test doğruluğu, pozitif kaymaz kavrama etkisi sağlarlar ve kullanımı hızlı ve basittir. Üst kavrama, eksenel olmayan kuvvetleri ortadan kaldırmak üzere numunenin yük hücresiyle hizalanabilmesi için karşı dengelidir.
KENDİNDEN SIKILAN EKSANTRİK I GERME KAVRAMALARI
İnce Levhalar, Filmler, Esnek Plastikler, Kauçuk ve Elastomerlerin Çekme Testi İçin Kendiliğinden Sıkılan İnce Film Çeneleri. Kendiliğinden sıkılan çeneler öncelikle yük altında kesit alanında büyük bir azalma gösteren elastomerik ve diğer esnek malzemelerin hassas testleri için tasarlanmıştır. Mükemmel test doğruluğu, pozitif kaymaz kavrama etkisi sağlarlar ve kullanımı hızlı ve basittir. Üst kavrama, eksenel olmayan kuvvetleri ortadan kaldırmak üzere numunenin yük hücresiyle hizalanabilmesi için karşı dengelidir.
DIN EN 61386_1 e göre kablo ve kauçuk
DIN EN 61386_1 e göre kablo ve kauçuk
ASTM-D395-B Kauçuk sıkıştırma test fikstürü
ASTM-D395-B Kauçuk sıkıştırma test fikstürü

You may also like...

Bize WhatsApp ile ulaşın
Send via WhatsApp