Malzeme Dayanım Test Cihazları

Çekme, Basma , Soyulma, Yırtılma, soyulma uzama ve benzeri mukavemete testlerini testlerini gerçekleştirmek için tasarlamış elektronik makinelerdir

Üniversal Test Makinesi

Sitemizde sunduğumuz dayanım testi gerçekleştiren cihazların hemen hepsi temelde üniversal test makinesidir. Sitemizdeki menülerde yer alan uygulamaya göre, ürüne göre, sektöre göre ne numuneye göre sınıflanan cihazlar ilgili standartlara göre test metotları programa işlenir. Uygun çene ve aksesuarlar ile sizlere hazır olarak teslim edilir. Bu cihazlara daha sonradan farklı metot ve yazılımlar eklemek mümkündür.

Nedir test Metodu?

Test metodu ulusal ve uluslar arası standartların tanımladığı test hızının, çene tutuş yöntemlerinin belirlendiği yönergelerdir. Bu yönergelere özel Çene ve Aksesuar seçenekleri Falcon Test ve analiz programımızın ana ekranında görsel ve kısa açıklama olarak yer alır. Ana ekrana onlarca metodu ekleyerek her defasında test parametreleri girmek zorunda kalmadan o teste yönelebilirsiniz. Yapmanız geren sadece uygun çeneyi seçmektir.

100’lerce konfigürasyona sahip farklı konstrüksiyon seçenekleri arasından seçim yapın


Test yeteneklerinizi optimize etmenize ve tam olarak ihtiyacınız olanı seçmenize olanak tanıyan 100’lerce konfigürasyona sahip 10 farklı çerçeve arasından seçim yapın . Diğer şirketler sadece 2 veya 3 çerçeve arasından seçim yapabilirken, kapsamlı üniversal test makinelerinden oluşan ürün yelpazemiz size özlemini çektiğiniz seçenekleri sunuyor. 

Her bir test makinesi serisi modülerdir, yani farklı testler için kolaylıkla modifiye edilebilirler. Makine test alanının, en büyük test numunenizden daha küçük olduğunu fark ederseniz, size daha geniş kolon aralıklı veya daha uzun kolonlu cihazlar da sunarız. Her sistem, tek eksenli çekme, sıkıştırma, kesme, eğme, bükme, soyma, yırtma ve uzama ve modül gibi malzeme özellikleri testlerini gerçekleştirmek üzere uygulama mühendisliğine tabi tutulabilir.

4 Kolay Adımda Doğru Üniversal Test Makinesini Seçebilirsiniz

Önce Kapasitenizi ve konstrüksiyon versiyonunu seçin (Adım 1) , ardından kontrolör yazılımınızı (Adım 2) ve aksesuarlarınızı (Adım 3) seçerek sisteminizi tamamlayın . Binlerce ASTM, ISO, EN, DIN ve JEDEC endüstri standardı test yöntemini gerçekleştirmek için tasarlanmış çok çeşitli denetleyici yazılım paketleri, çeneler, fikstürler, hazneler, ekstansometreler ve daha fazlası arasından seçim yapın.

Sisteminizi tamamlamaya hazır olduğunuzda, bizimle iletişime geçin (4. Adım) ve bir uygulama uzmanı, sisteminizi test gereksinimlerinize ve bütçenize göre optimize etmenize yardımcı olacaktır.

Bir Seri Seçerek Başlayın

Doğru kararı verebilmek için her seri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Labomak Çeko, Kobi, Kompetan serisi

ÇEKO, KOBİ VE KOMPETAN olarak sunduğumuz üç farklı donanım seviyemiz ve iki farklı yazılım çeşidi ile hiç ihtiyacınız olmayan maliyetlere katlanmak zorunda değilsiniz. Dayanım cihazlarımız her amaca ve bütçeye göre farklı donanımlarda üretildiklerinden, fayda maliyet çizginizi kendiniz belirlersiniz. Kullanıcı amacına yönelik standart veya özel üretim çene, tutucu ve fikstürler ile hiç bir numuneyi kaçırmazsınız.

Bir bakışta Çekme Kopma Basma Test Cihazları

MonoCol Serisi Max: 200kg I 2kN


Kablo, Tel, Kauçuk, Tekstil ürünleri ve filmler gibi yüksek kuvvet gerektirmeyen testler içindir. Aplikasyon ve arşivleme ihtiyaçlarınıza göre Çeko, Kobi ve Kompetan olarak 3 değişik versiyonda üretilirler. Versiyonlara göre hız ve hassasiyetler değişiklik gösterir. Çeko seriler Step motorlu, Kobi ve kompetan seriler Servo motorludur.

DuoCol Serisi Max: 20,000kg I 200kN


Metaller, Ahşap ürünleri, Kuvvetli kompozitler gibi ürünleri ve filmler gibi yüksek kuvvet gerektiren testler içindir. Aplikasyon ve arşivleme ihtiyaçlarınıza göre Çeko Sadece 500kg (5kN), Kobi ve Kompetan olarak 3 değişik versiyonda üretilirler. Versiyonlara göre hız ve hassasiyetler değişiklik gösterir.  Çeko seriler Step motorlu, Kobi ve kompetan seriler Servo motorludur. Kasalar 500kg I 5000kg I 10000kg I 20000kg kapasitelerdedir. Çekme çerçeveleri, test karakteristiğine bağlı olarak standart modellerin yanında, uzun tip ve geniş kolon aralıklı olarak ta üretilebilmektedir

TetraCol Serisi Max 1 Ton I 1.000 kN


Hidrolik sistemli makinelerimiz, Metaller, zincirler, çekme halatları vb materyallerin testleri içindir 100ton kapasitelere kadar  üretilirler.  Sadece çekme, sadece basma ve çekme basma ve bükülme testlerini yapan konfigürasyonlar mümkündür. Kobi ve Kompetan olarak 2 değişik versiyonda üretilirler. Versiyonlara göre hız ve hassasiyetler değişiklik gösterir.  Kobi ve kompetan serilerde uygulamaya göre özel özel yazılım ücetsiz olarak yapılır. Versiyonlara göre hız ve hassasiyetler değişiklik gösterir.

MultiTask Serisi Max: 20,000kg I 200kN


Çoklu görev onun işi !

Çift yük hücresi çift çene takımı,  Servo motorlu

Yoğun aboratuvarların ve çok çeşitli numune tipleri ile uğraşanların sorununu biliyoruz. Fikstür değiştirmek. MT serisi cihazlarımız ile artık konu en ekonomik hali ile kapandı…
 • Hiç fikstür değiştirmeden basma ve çekme işlemleri
 • Tek makinede Çok hassas dayanımlı ile yüksek dayanımlı numuneleri  aynı hassasiyette çalışabilme
 • Yüksek fayda -maliyet oranı
 • Yüksek zaman – performans oranı
 • Yazılım ile test metodunu çağırdığınızda otomatik konumlanan çeneler.
Kasalar 500kg I 5000kg I 10000kg I 20000kg kapasitelerdedir. Çekme çerçeveleri, test karakteristiğine bağlı olarak standart modellerin yanında, uzun tip ve geniş kolon aralıklı olarak ta üretilebilmektedir

Üç aylık sehim test sistemi

CustomMade Özel İmalat Cihazlar

Standart Numaranıza göre özel üretim Cihazlar Panel Testleri, 1 ay sürebilen sehim datası alma testleri, Flex boru testleri, Simülasyon testleri gibi her konuda dayanım test cihazları üretiyoruz. Standart numaranızı söyleyin üretelim.

Versiyonlar

ÇEKO, KOBİ VE KOMPETAN

olarak sunduğumuz üç farklı donanım seviyemiz ve iki farklı yazılım çeşidi ile hiç ihtiyacınız olmayan maliyetlere katlanmak zorunda değilsiniz. Dayanım cihazlarımız her amaca ve bütçeye göre farklı donanımlarda üretildiklerinden, fayda maliyet çizginizi kendiniz belirlersiniz. Kullanıcı amacına yönelik standart veya özel üretim çene, tutucu ve fikstürler ile hiç bir numuneyi kaçırmazsınız.

ÇEKO:

FALCON EKO BİLGİSAYAR PROGRAMI STANDARTTIR.

Test arşivlenmesinin gerekli olmadığı basit kullanımlı ve hızlı sonuç isteyenler için üretildi. Kaliteden ödün vermemek kaydı ile ihtiyaç dışı donanımlara yer verilmeyerek son derece ekonomik fiyatlar ile kolay erişilebilir hale getirildi. Dijital gösterge bulunmayan modelimize bilgisayarınızı bağladığınızda FalconEko yazılımı Çekonun monitörü ve kontrol ünitesine dönüştürür. Çeko yazılımı FalconPro'ya yükseltilemez. Bununla birlikte yazılım sizlere eş zamanlı numerik, grafik ve 1o teste kadar istatistik sonuçlar verir. Bu sonuçlar firma logonuz ile raporlanır ve PDF formatta kayıt edilerek yazdırılabilir.
 • FalconEko yazılım fiyata dahildir
 • Standart olarak çekme, basma, 3 nokta eğme metodları tanımlı gelmektedir.
 • Garanti süresince uzak masa üstü bağlantı ile online eğitim, servis ve bakım.
 • 10 teste kadar her bir testi farklı renkte tanımlayarak üst üste grafik bindirebilme
 • Firma logolarınız ile özelleştirilebileceğiniz formatta Grafik, numerik ve istatistik özelleştirilebilir test raporu (PDF olarak kayıt edebilirsiniz)
 • Step motor
 • Rijit ve sağlam esnemesiz gövde yapısı
 • Kaliteli sonsuz vida sistemi
 • Excell formata atılabilir test dataları
 • Standart versiyonda dijital gösterge YOKTUR. (Bilgisayarınız kontrol ünitesidir. Opsiyonel olarak dokunmatik dijital ekran takılabilir. )
 • Tutucu fikstür ve çeneler numuneye göre opsiyonel olarak sunulur.
 • (Pim soketli kolaylıkla değişebilen Çekme basma soyulma 3 nokta eğilme vb.)
 • Acil durdurma butonu.
 • Güvenlik kafesi veya penceresi opsiyonel olarak sunulur.
 • Pim sistemli kolaylıkla değişebilen çene ve fikstürler.
 • Uzun ve kısa modeller mevcuttur.
 • Hareket hassasiyeti dakikada 0.1mm
 • Hareket hızı dakikada 0.01-500mm (Kademesiz Ayarlanabilir)
 • Test bitiminde otomatik durma(Hedef limite , hedef uzamaya, kopma veya kırılmaya göre)
 • Test bitiminde istenirse otomatik olarak başlama konumuna dönme özelliği ile ardışık testlerde kullanıcıya kolaylık ve zaman sağlama özelliği.

Neden Çeko?

Çeko serilerini motorize dinamometrelerin dezavantajlarını bertaraf etmek için üretiyoruz. Aynı maliyet ile çok daha fazla fayda almanız sağlandı. Çeko serilerde Çekme, kopma, basma, uzama değerleri hareket ile kopma, kırılma ve uzama değerlerini verebilecek şekilde dizayn edildi. 0.1mm dakikadan 500,0 mm dakikaya kadar ayarlanabilir test hızı ile anlık olarak kuvvet ve uzama grafiği eş zamanlı olarak monitörünüzde görüntülendi. Üstelik çene veya fikstür sıkıntısı çekmeden! Bizleri arayın fikstürünüzü numuneye göre alın.

KOBİ:

FALCON EKO BİLGİSAYAR PROGRAMI STANDARTTIR.

Mukavemet ve malzeme testlerinin artık bir ihtiyaç haline geldiği orta seviye kalite kontrol laboratuvarları için tasarlandı. Cihaz ana gövdesinde sadece acil durdurma ve yukarı aşağı hareket tuşları bulunan model herhangi bir Windows tabanlı tablet. diz üstü veya masa üzeri bir bilgisayar ile çalışabilmekte. Tam bilgisayar kontrollü. numerik ve grafik sonuç veren. kendi Logonuz ile renkli PDF formatında çıktı imkanı sunan Kobi. için analiz ve istatistik yazılımı tamamen ücretsiz. İhtiyaç ve maliyete göre 0.001 mm/d hıza kadar birçok motor ve sürücüleri alternatif olarak sunulmaktadır.
  • Opsiyonel Falcon PRO program yüklenebilir.
  • Standart olarak çekme, basma, 3 nokta eğme metodları tanımlı gelmektedir.
  • Garanti süresince uzak masa üstü bağlantı ile online eğitim, servis ve bakım.
  • 10 teste kadar her bir testi farklı renkte tanımlayarak üst üste grafik bindirebilme
  • Firma logolarınız ile özelleştirilebileceğiniz formatta Grafik, numerik ve istatistik özelleştirilebilir test raporu (PDF olarak kayıt edebilirsiniz)
  • Servo motor
  • Rijit ve sağlam esnemesiz gövde yapısı
  • Kaliteli sonsuz vida sistemi
  • Excell formata atılabilir test dataları
  • Standart versiyonda dijital gösterge YOKTUR. (Bilgisayarınız kontrol ünitesidir. Opsiyonel olarak dokunmatik dijital ekran takılabilir. )
  • Falcon Pro yazılımı satın alındığında extansometre bağlanabilir.
  • Tutucu fikstür ve çeneler numuneye göre opsiyonel olarak sunulur.
  • (Pim soketli kolaylıkla değişebilen Çekme basma soyulma 3 nokta eğilme vb.)
  • Acil durdurma butonu.
  • Güvenlik kafesi veya penceresi opsiyonel olarak sunulur.
  • Düşük yüklerde yüksek hassasiyet sağlamak için Kolay yük hücresi değişimi.
  • Pim sistemli kolaylıkla değişebilen çene ve fikstürler.
  • Kendi bilgisayarınızı kullanılarak standart olarak gelen FALCON EKO veya Opsiyonel olarak alınabilen FALCON PRO özelliklerine sahip olabilirsiniz.
  • Uzun ve kısa modeller mevcuttur.
  • Hareket hassasiyeti dakikada 0.01mm
  • Hareket hızı dakikada 0.01-500mm (Kademesiz Ayarlanabilir)
  • Test bitiminde otomatik durma(Hedef limite , hedef uzamaya, kopma veya kırılmaya göre)
  • Test bitiminde istenirse otomatik olarak başlama konumuna dönme özelliği ile ardışık testlerde kullanıcıya kolaylık ve zaman sağlama özelliği.

KOMPETAN:

FALCON PRO BİLGİSAYAR PROGRAMI STANDARTTIR.

Kalite Kontrolü tamamlayıp Araştırma Geliştirme adımına geçen laboratuvarlar için hayli emek harcanarak ürettiğimiz seridir. Kobi’ den farklı olarak yapılan analizler belirli bir arşiv altında otomatik olarak yedeklenir. GLP kurallarına göre kullanıcı tanımlı arşivleme ile tüm testler saniye saniye kayıt altına alınır. Yapılan testlere geri dönülerek test tekrarı yapabilir. Cihaz kasasına monte özel dokunmatik ekranı mevcuttur. İsteğe bağlı çift kademe yük hücresi eklenerek düşük yükler için. daha fazla hassasiyet elde etmeyi mümkün kılar. En gelişmiş PLC ve yük hücreleri kullanılan seri. son derece yüksek data transferi sağladığından çok hassas grafikler elde etmek mümkündür. Kendi imalatımız veya farklı extansometreler ile tam uyumlu olarak çalışabilir.
  • Çok numune ve test metodu ile çalışmak zorunda olan laboratuvarlar için idealdir.
  • Test standardına göre 10 adede kadar ücretsiz müşteri odaklı özel test metodu yükleme
  • Garanti süresince uzak masa üstü bağlantı ile online eğitim, servis ve bakım.
  • 100 teste kadar her bir testi farklı renkte tanımlayarak üst üste grafik bindirebilme.
  • Firma logolarınız ile özelleştirilebileceğiniz formatta grafik, numerik ve istatistik özelleştirilebilir test raporu (PDF olarak kayıt edebilirsiniz)
  • Personel atama ve yetki tanımlama, testleri arşivleme geriye dönük test yapma, otomatik test yedeği alma gibi pro yazılım özelliklerine sahiptir
  • Her kullanıcı ve işlem için log alma özelliği
  • Firma logolarınız ile özelleştirilebileceğiniz formatta Grafik, numerik ve istatistik özelleştirilebilir test raporu (PDF olarak kayıt edebilirsiniz)
  • Excell formata atılabilir test dataları
  • Servo motor
  • Rijit ve sağlam esnemesiz gövde yapısı
  • Kaliteli sonsuz vida sistemi
  • Dijital Ekran (Opsiyonel dokunmatik tümleşik bilgisayar)
  • Opsiyonel olarak sağladığımız extansometreler bağlanabilir.
  • Tutucu fikstür ve çeneler numuneye göre opsiyonel olarak sunulur.
  • (Pim soketli kolaylıkla değişebilen Çekme basma soyulma 3 nokta eğilme vb.)
  • Acil durdurma butonu
  • Güvenlik kafesi veya penceresi opsiyonel olarak sunulur.
  • Düşük yüklerde yüksek hassasiyet sağlamak için kolay yük hücresi değişimi
  • Pim sistemli kolaylıkla değişebilen çene ve fikstürler
  • Uzun ve kısa modeller mevcuttur
  • Hareket hassasiyeti dakikada 0.001mm
  • Hareket hızı dakikada 0.001-500mm (Kademesiz Ayarlanabilir)
  • Test bitiminde otomatik durma(Hedef limite , hedef uzamaya, kopma veya kırılmaya göre)
  • Test bitiminde istenirse otomatik olarak başlama konumuna dönme özelliği ile ardışık testlerde kullanıcıya kolaylık ve zaman sağlama özelliği.

You may also like...

Bize WhatsApp ile ulaşın
Send via WhatsApp